Šaškių žaidimo nauda


Gerina atmintį

    Nei vienas pradedantysis nesugeba atsiminti net vienos ką tik sužaistos savo partijos visų ėjmų. Po keleto metų treniruočių ne tik, kad žaidėjas gali atsiminti tą dieną savo sužaistas visas turnyro partijas, bet ir daygybę kitų žaidėjų sužaistų, ir net prieš keletą mėnesių ar net metų.


Lavina skaičiavimo tolį ir tikslumą

    Nei vienas pradedantysis nesugeba nejudindamas lentoje šaškių teisingai numatyti tolimesnę partijos eigą net pora ėjimų pirmyn. Po keleto metų treniruočių žaidėjas gali nejudindamas lentoje šaškių teisingai apskaičiuoti ir numatyti tolimesnę partijos eigą ir rezultatą 10 - 15, ir kartais dar daugiau ėjimų pirmyn.


Lavina analitinius sugebėjimus

    Žaidejai išmoksta daryti teisingas išvadas po sužaistos partijos.


Moko labai greitai ir savarankiškai priimti sprendimus ekstremaliose situacijose

    Nepaisant to, kad vienai šaškių partijai sužaisti dažnai yra duodama ne viena valanda laiko, dažnai jis prabėga nepastebimai ir žaidėjai atsiduria ceitnote t.y. turi per labai trumpą laiką, kartais tik kelioliką sekundžių, atlikti ne vieną dešimtį ėjimų. Tai reiškia, kad tiesiog akimirksniu reikia rasti teisingą sprendimą. Ir dažnai turnyruose nuo tų žaibiškų sprendimų teisingumo priklauso labai daug. Tai ir čempionų laurai, ir sportiniai vardai, ir dovanos bei prizai.


Moko psichologijos

    Palaipsniui žaidėjai įgyja nemažai psichologinių žinių. Vien iš varžovo elgesio, judesių ir kitų atrodo nereikšmingu detalių moka padaryti daug reikšmingų išvadų: kaip varžovas nusiteikęs, kokio rezultato partijoje siekia, kokių pozicijų vengia, pasitiki ar nepasitiki savo jėgomis ir t.t.


Įgyjamas įgudis savarankiškai mokytis ir dirbti su literatura

    Paprastai mokiniams, skirtingai nuo studentų, nebudingas savarankiškas mokymasis ir darbas su literatūra. Jie būna pripratę, kad mokytojai viską paaiškina ir belieka tik padaryti užduotus namų darbus. Norint sėkmingai dalyvauti turnyruose reikia pastoviai plėsti savo žinių bagažą skaitant net ir literaturą užsienio kalbomis, ir net nežinant kada tas žinias bus galima panaudoti. Be to reikia sistemingai kartoti jau išmoktą medžiagą.


Lavina loginį mastymą

    Žmogus negali elgtis kaip kompiuteris kuris visada tikrina visus ėjimus iš eilės nepaisant to, kad didžioji dauguma jų yra visai nelogiški. Žmogus turi vadovautis sveika, bet pagrista žaidimo desningumais, logika ir netikrinti variantų kurie aiškiai neveda prie numatyto tikslo. Loginio atmetimo keliu yra labai sumažinamas galimu variantų "medis".


Visos šios savybės gali labai praversti kiekvieno žmogaus gyvenime.

PIRMAS PUSLAPIS